Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Jaką drukarkę kupić? Postaw na niezawodne drukarki EPSON

10-12-2021


Każdy, kto twierdzi, że drukarki nie zmieniły się od 20 lat, jest w dużym błędzie. Zgoda – są producenci, którzy cały czas są popularni siłą bezwładu i tak naprawdę niewiele zmodyfikowali swoje produkty, ale są i tacy, którzy wprowadzili nowe, naprawdę imponujące rozwiązania technologiczne. I do tej drugiej grupy należy EPSON.

Ecotank, czyli tusz na lata

Zdecydowanie należy zacząć od technologii Ecotank. To dzięki niej drukarki EPSON są nie tylko bardziej ekologiczne, ale też tańsze w eksploatacji od urządzeń konkurencji. Specjalna konstrukcja kartridża ułatwia jego napełnianie, a drukarka jest sprzedawana z zapasem tuszów, które mogą wystarczyć nawet na około 3 lata eksploatacji w średniej firmie. 

To zdecydowanie wygodniejsze niż zmiana kartridża. Producent szacuje, że oszczędności z tym związane mogą sięgnąć prawie 75%, ale dla użytkownika, który kupi swoją drukarkę na https://www.senetic.pl/epson/drukarki/ często jeszcze bardziej istotne jest to, że wreszcie będzie można pracować płynnie bez potrzeby ciągłego sprawdzania poziomu tuszu. Oszczędzania nerwów nie da się wycenić.

MicroPiezo – większa trwałość i wyższa jakość

Druga z istotnych technologii to MicroPiezo. W drukarkach EPSON zamiast głowic termicznych wykorzystywane są piezogłowice. Jest to technologia, w której kształtowane są pojedyncze krople tuszu, a to wymaga działania 40 tysięcy razy w każdej sekundzie. Piezoelektryk kształtuje krople, zapewniając ich jednorodność i optymalny kształt. To ma duże znaczenie na przykład przy druku fotograficznym, ponieważ w tej technologii można ukształtować krople różnej wielkości, co przekłada się na ostrość detali na przygotowanym wydruku.

Technologia ta jest bardzo skomplikowana, o czym najlepiej świadczy fakt, że jest na rynku od 1993 roku i na razie nie udało się stworzyć drugiej, która pozwoliłaby na uzyskanie równie imponujących efektów. na marginesie warto jeszcze dodać, że usunięcie z głowicy efektu termicznego przełożyło się na większą niezawodność i trwałość sprzętu.

PresicionCore – bo dokładniej, znaczy lepiej

Technologia PrecisionCore to specjalny system dysz umieszczonych aż trzy razy gęściej niż w standardowej głowicy. To w połączeniu z piezoelektrycznym kształtowaniem kropel pozwala uzyskać niesłychaną precyzję wydruku. Efekt jest na tyle wyraźny, że widać go już nie tylko na fotografiach, ale też na wydrukach biurowych.

Układ piezoelektryczny ma też zdolność autokorekty. Poza tym, że wpływa na prawidłowe kształtowanie kropel, weryfikuje też ich układ. Napięcie w układzie jest elementem diagnostycznym i pozwala chipowi sterującemu na bieżąco kontrolować uwalnianie atramentu. Dzięki temu możliwe jest też zastosowanie nowych formuł chemicznych dla tuszu – to z kolei pozwala tworzyć trwalsze i bardziej intensywne barwniki.

Efekt? Naprawdę nie trzeba być specjalistą, żeby odróżnić wydruki z „epsonów” od kartek zadrukowanych przez urządzenia innych producentów. Niezawodność jest tu niemal efektem ubocznym ciągłego udoskonalania technologii – wynika z ciągłego poprawiania tego, co wydawało się już wystarczająco dopracowane.

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewapoligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018remadays 2021